סרטן העור המוכר כמחלת מקצוע בביטוח הלאומי

סרטן העור על סוגיו מהווה מחלה נפוצה, יחסית, וכל זאת בעיקר בארצות שטופות שמש כגון, מדינת ישראל. במאמר זה, נתאר את אופיים של סוגי מחלת סרטן העור, כגון BCC' SCC  וכן מעט מלנומה, אשר מהווים את רובם המכריע של צורות סרטן העור. כמו כן, נדון בזכויות המגיעות, ללוקים בסרטן העור בעבודה, מן המוסד לביטוח לאומי. שכן, סרטן העור, נכנסת בגדר רשימת מחלות…

סרטן העור על סוגיו מהווה מחלה נפוצה, יחסית, וכל זאת בעיקר בארצות שטופות שמש כגון, מדינת ישראל. במאמר זה, נתאר את אופיים של סוגי מחלת סרטן העור, כגון BCC‘ SCC  וכן מעט מלנומה, אשר מהווים את רובם המכריע של צורות סרטן העור. כמו כן, נדון בזכויות המגיעות, ללוקים בסרטן העור בעבודה, מן המוסד לביטוח לאומי. שכן, סרטן העור, נכנסת בגדר רשימת מחלות המקצוע הסגורה של המוסד לביטוח לאומי, כפי שיבואר בהמשך. בנוסף, לעתים מוכרת מחלת סרטן העור, כנגרמת מאוסף נזקים קטנים, כלומר מספר רב של חשיפות לשמש, אשר במצטבר יצרו נזק גדול. כלומר, סרטן העור מוכר, לעתים, בביטוח הלאומי כנגרם ממיקרוטראומה. לכן, היה וחלילה לקיתם בסרטן העור והנכם עובדים, או עבדתם, תוך חשיפה ממושכת לשמש, חשוב לפנות לעורך דין מומחה בנזיקין ומחלות מקצוע, אשר יבדוק את סיכויי תביעתכם.
בנוסף, כאן המקום לציין, כי גילוי מוקדם, של הופעת הסימנים הממאירים, על העור, באמצעות מעקב קבוע, אצל רופא, עשוי לשפר פלאים את סיכויי ההחלמה, אף המלאה, מהמחלה הנוראית.

סרטן העור מסוג-BCC
סרטן העור מסוג BCC או קרצינומת תאי הבסיס, הינה צורת סרטן השכיחה ביותר מבין סוגי סרטן העור. עולם הרפואה סבור, כי המחלה מגיעה משכבת הבסיס של העור. בנוסף, אף כאן, הגורם העיקרי להופעת סרטן העור BCC, הינו חשיפה ממושכת לשמש, אך לא רק. המחלה מתבטאת, לרוב, בדמות נזקים קוסמטיים ברמות שונות. אלא כי, גם את סוג סרטן זה מומלץ לגלות בשלב מוקדם, שכן לעתים, הזנחה וגילוי מאוחר, עלולים להוביל לפגיעה חמורה.

סרטן העור מסוג-SCC
גם סוג זה של סרטן העור, (SCC)המכונה אף קרצינומת תאי הקשקש, מופיע לרוב עקב חשיפה למשך תקופה ארוכה לשמש, קל וחומר ללא אמצעי הגנה. מקור המחלה, בהתחלקות באופן בלתי תקין של תאי הקשקש הרלוונטיים. המחלה, נראית לעין, כפצע עורי, פתוח, שאינו נרפא. לאור הנ”ל, לרוב מאובחנת המחלה במהירות. עם זאת, זה מכבר נרשמו מקרים, בהם המחלה התפשטה לחלקים נוספים, בגוף, דבר שהופך אותה לבעלת פוטנציאל קטלני.

 מלנומה
מהווה את סוג סרטן העור, המסוכן ביותר, אך לא השכיח ביותר. כאשר, ככל שהגידול מעמיק יותר, בעור, כך המחלה הופכת קשה יותר ובעלת סיכוי קטן יותר להירפא. גם כאן, החשיפה לשמש מהווה את אחד הגורמים, המרכזיים, להופעת המחלה.ליעוץ פרטני

צרו קשר עוד היום
לפגישת יעוץ