פנסיה ואובדן כושר עבודה

הידעת? החל שנת 2012 חייב כל בעל עסק לבטח את עובדיו בביטוח פנסיוני

ביטוח פנסיוני או קרן פנסיה, הינה קופת חסכון אישית המיועדת לגיל פרישה. סכום קרן הפנסיה מורכבת משילוב של ההפרשות החודשיות שלכם לצד הפרשות המעסיקים שלכם, לאורך השנים. בגיל פרישה לגמלאות נפתחת קרן הפנסיה ומעניקה לכם קצבה חודשית קבועה היורדת מן החיסכון שלכם. ישנם שני מקרים בהם כספי הקצבה אינם ממתינים לגיל פרישה והם: אובדן כושר עבודה ולצערנו גם במקרה של מוות, בו הקצבה תועבר לשאריו של הבוטח.

ביטוח אובדן כושר עבודה, הינו רכיב במסגרת קרן הפנסיה, המגן על כל אדם במקרה של מחלה או פגיעה המגבילה אותו ולא מאפשרת לו לעבוד בכל עיסוק סביר שהוא. ביטוח מסוג זה מקנה קצבה חודשית קבועה ומסודרת, במסגרת הפנסיה, עבור אדם שנבצרת ממנו האפשרות לעבוד בשל מצבו הרפואי. על פי חוק, הקצבה החודשית מחושבת לפי אחוזי הנכות שנקבעו לאותו אדם. 75% – 25% הינם אובדן כושר עבודה חלקי, ואילו 75% ומעלה הינם אובדן כושר עבודה מלא.

אומנם, אובדן כושר עבודה נקבע גם במסגרת הביטוח הלאומי, אך במקרה של תביעת כספי הפנסיה, תאלצו לעבור אבחון ובדיקה של הועדה הרפואית של קרן הפנסיה שלכם. אין הועדות תלויות או קשורות האחת לשנייה, אך בשני המקרים כדאי שילווה אתכם עורך דין במנוסה התביעות מול קרנות הפנסיה.

חברת עורכי הדין רובין – וימר ושות' פועלת כבר שנים רבות בייצוג תובעים מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה בישראל. החברה מעניקה ייעוץ מקיף וליווי מלא בכל שלבי התהליך, לרבות ייצוג בוועדות הרפואיות של חברות הביטוח. עורכי הדין במשרדנו ישמחו ללוות אתכם בתביעות מול החברות המבטחות בביטוח פנסיוני ואובדן כושר עבודה ולסייע לכם לקבל את מלוא הזכויות שלכם. שכר הטרחה שלנו ישולם אך רק במקרה של הצלחה וקבלת הפיצוי.

לפגישה ראשונה בנושא פנסיה ואובדן כושר עבודה

פנסיה ואובדן כושר עבודה
תאונות עבודה
תביעות ביטוח
ביטוח לאומי
רשלנות רפואית
תאונות דרכים
תאונות תלמידים
ליעוץ פרטני

צרו קשר עוד היום
לפגישת יעוץ