רשלנות רפואית

נגרם לכם נזק במהלך טיפול רפואי? לא מוכנים להתפשר על פחות מייעוץ, ליווי וייצוג משפטי מקצועי מעו”ד המתמחה בתחום?

רובין ומשרד עו”ד רובין וימר מספק ייעוץ ומידע בנוגע לכדאיות בהגשת התביעה

ובכלל זה להשלכות הכלכליות המשתמעות ממנה.

רשלנות רפואית

ייעוץ משפטי מקצועי מעו”ד המתמחה בתחום רשלנות רפואית מקבל חשיבות רבה כבר בתחילת התהליך. הייעוץ מאפשר לכל נפגע המתלבט האם לתבוע, בחינה מדוקדקת של המקרה לגופו, בהתאם לנסיבותיו. אנו מתמחים בניתוחים כירורגיים, ניתוחי עיניים, רפואת שיניים, איחור באבחון, הסכמה מדעת, מומים מולדים, גניקולוגיה ועד.

שכר  טרחתנו משולם באחוזים, על בסיס זכייה בתיק, ולאחר קבלת הפיצוי בפועל בלבד.

לפגישה ראשונה בנושא רשלנות רפואית

 

במה נוכל לסייע?

משרד  עו”ד רובין וימר ושות’ מייעץ, מלווה ומייצג מזה שנים רבות נפגעי רשלנות רפואית בעת מתן טיפול רפואי (אבחון, ניתוח, טיפול תרופתי) לאדם/חולה ע”י מי שקשור במתן הטיפול ובכלל זה רופא, בית חולים, קופ”ח, אחיות ורוקחים, תוך חריגה מהסטנדרט הרפואי המקובל – אשר בעקבותיו נגרמו לאדם נזקים כבדים, כגון נכות צמיתה, הפרעות חמורות או אף מוות.

איך הדברים מתבצעים באופן פרקטי?

שלב ג’ – ייצוג

שלב ב’ – הכנה לתביעה

שלב א’ – האם קיימת עילת תביעה?

ייצוג הלקוח בתביעה עד להשגת הפיצוי המקסימאלי.

 

 

 

 

 

במידה ובתום בדיקתנו הגענו למסקנה כי לנפגע קיימת עילת תביעה אנו נדאג לאיתור המומחה/מומחים הרפואי/ם בעל/י המומחיות הרבה ביותר בתחומם מתוך מאגר המומחים האיכותי שבמשרדינו לצורך הכנת חוות דעת מתאימות שיצורפו לכתב התביעה שיוגש על ידנו לבית המשפט.

 

 

 

במסגרת טיפלנו בתביעת רשלנות רפואית אנו דואגים לאיסוף כל הרשומות הרפאיות הרלוונטיות שעוסקות בטיפול הרפואי שניתן ללקוח. לאחר מכן אנו לומדים את  הרשומות שהתקבלו ומפיקים מהם את כל המידע הרפואי הנחוץ. לאחר שביצענו את הפעולות המקדימות הנ”ל אנו מגבשים את עמדתנו האם קיימת ללקוח עילת תביעה וזאת תוך שימוש בידע המקצועי והרפואי הרב שנצבר ומצוי במשרדינו ותוך הסתייעות במומחים רפואיים מהמעלה הראשונה.  

תחומי ייעוץ, ליווי וייצוג (ליטיגציה):

1. רשלנות רפואית במיילדות וגניקולוגיה:

בתחום זה, למרבה הצער, מקרים של רשלנות רפואית נפוצים למדי:

  • מעקב הריון רשלני ולקוי לרבות אבחון לקוי ו/או אי מסירת מידע רלוונטי לאישה ההרה באשר להריון ולסיכונים העומדים בפניה (סקירת מערכות, בדיקת שקיפות עורפית) ובמידת הצורך הפסקת ההיריון באופן יזום על מנת לשלול לידת עוברים בעלי מום כולל נזקים מוחיים קשים ואף מות הילוד או היולדת
  • נזקים לאם או לתינוק ובכלל זה פגיעות שנגרמו במהלך ניתוחים קיסריים, פגיעות כתוצאה מלידות ואקום, מומים שונים, נזקים כתוצאה מרעלת הריון
  • ניהול לא תקין של ההיריון, כריתת רחם, כריתת שחלות או כריתת חצוצרות, כתוצאה מאבחונים ו/או מטיפולים כושלים וכריתת גידולים סרטניים

2. רשלנות רפואית במהלך ניתוחים כירורגיים:

פרוצדורות רפואיות, לרבות ניתוחים לפרוסקופים, עלולים לגרום לסיבוכים בריאותיים חמורים, ובמקרים קשים אף למות המטופל. לכן אם המטופל עבר ניתוח כירורגי או התערבות כירורגית אשר הובילו לנזק גופני או נפשי, יש לבדוק קיום התרשלות תוך חריגה מסטנדרטים מקובלים ברפואה.

3. רשלנות רפואית בתחום העיניים, לרבות בתחום ניתוחי עיניים:

כאשר בוצע לנפגע ניתוח ללא התוויות נכונות ו/או כתוצאה מכך נגרם נזק בריאותי, או, כאשר לא ניתן טיפול מתאים בזמן, דבר שגרם לנזק.

4. רשלנות רפואית ברפואת שיניים:

תביעות בשל טיפולי שיניים רשלניים שגרמו לנפגע נזקים קשים אשר חייבו טיפולים חוזרים ובכלל זה טיפולים יקרים.

5. רשלנות רפואית במקרים של איחור באבחון:

לא אחת אנחנו מתמודדים עם מקרים של איחור באבחון המחלה, מה שגורם לפרוצדורות רפואיות נוספות (כולל ניתוחים), לנכות ואף למוות של המטופל. אם למרות התלונות, הרופא לא הפנה את המטופל לבדיקות רלוונטיות, או שגה באבחון, או זלזל בתלונותיו, וכתוצאה מכך נגרם נזק לבריאותו ואף למותו – מדובר ברשלנות רפואית.

6. הסכמה מדעת:

על פי חוק זכויות החולה, למטופל יש חופש בחירה באשר לטיפול הרפואי שיקבל (ברוב המקרים מדובר בניתוחים כירורגיים). על פי ההליך התקין החוק קובע:

  • לפני תחילת הטיפול, הצוות הרפואי חייב להסביר למטופל איזה הליך הרפואי עליו לעבור, את נחיצותו, הסיבוכים והסיכונים הפוטנציאליים כתוצאה מהמהלך והחלופות האפשריות לביצועו – אם קיימות
  • לאחר ההבהרות יחתום המטופל על טופס שיכלול את תמצית ההסבר שניתן לו, על-מנת לוודא כי אכן הבין על מה מדובר
  • אם הצוות הרפואי לא מילא אחרי חובותיו, המטופל יהיה זכאי לפיצויים אף ללא צורך בהוכחת קיומה של רשלנות רפואית.
  • במקרים חריגים מכיר החוק כי אין צורך בהסכמה מדעת כאשר מטופל נמצא ללא הכרה והוא זקוק לניתוח חירום להצלת חיים.

 

רשלנות רפואית – שאלות ותשובות

מהי רשלנות רפואית?
לא כל מקרה בו נגרם למטופל נזק במהלך טיפול רפואי מהווה רשלנות רפואית. רשלנות רפואית תוגדר כמתן טיפול רפואי לרבות, הליך אבחון, ניתוח, מתן טיפול תרופתי לאדם/חולה ע”י מי שקשור במתן הטיפול ובכלל זה רופא, בית חולים, קופ”ח, אחיות, רוקחים, תוך חריגה מהסטנדרט הרפואי המקובל כאשר בעקבות אותו טיפול אשר חרג מן הסטנדרט הרפואי המקובל נגרמו לאדם נזקים כבדים, כגון נכות צמיתה, הפרעות חמורות או אף גרמו למותו של המטופל.
מה הנפגע צריך להוכיח על מנת שיצליח בתביעת רשלנות רפואית?
על מנת שהתביעה תצליח על הנתבע להוכיח התקיימותם של כל התנאים המהווים את הבסיס לעוולות הרשלנות הקבועות בפקודת הנזיקין ובכלל זה:

  • קיומה של חובת זהירות מושגית וקונקרטית
  • הפרה של אותה חובת זהירות כלפיו
  • קיומו של קשר סיבתי בין אותה הפרה של חובת זהירות לנזקים שנגרמו לו.
באילו תחומים רפואיים מוגשות תביעות רשלנות רפואית לעיתים קרובות?
רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל תחום של הרפואה ומשרד עו”ד רובין וימר ושות’ בעל ניסיון רב והצלחות משפטיות בתביעות רשלנות רפואית במספר רב של תחומים ובכלל זה התחומים הבאים: ניתוחים כירורגיים, ניתוחי עיניים, רפואת שיניים, איחור באבחון, הסכמה מדעת, מומים מולדים, גניקולוגיה ועוד.

יש לכם שאלות נוספות בנוגע לרשלנות רפואית? מתלבטים? זקוקים לליווי או ייעוץ?

פנסיה ואובדן כושר עבודה
תאונות עבודה
תביעות ביטוח
ביטוח לאומי
רשלנות רפואית
תאונות דרכים
תאונות תלמידים
ליעוץ פרטני

צרו קשר עוד היום
לפגישת יעוץ