תביעות ביטוח לאומי ונכות כללית

מתלבטים האם להגיש תביעה מול הביטוח הלאומי או מול ועדה רפואית?  מחפשים עורך דין מנוסה המכיר את זכויות הפרט ורזי החוק? מעוניינים לקצר את הסחבת? 

רובין וימר ושות’ מתמחים בתביעות מול ביטוח לאומי ובכלל זה ייעוץ, ליווי וייצוג בביטוח הלאומי ובוועדות הרפואיות השונות ומאחוריהם מוניטין ושעות ניסיון רבות.

תביעות ביטוח לאומי ונכות כללית

במה נוכל לסייע?

ייצוג

ליווי

ייעוץ

ייצוג של גורם מקצועי בוועדות השונות מאפשר לדייק את התהליך ולהימנע מטעויות הרות אסון אשר עלולות להשליך על חייו של התובע ומשפחתו.

 

 

ליווי של עורך דין מומחה בתביעות מול בטל”א יכולה לקצר את התהליך ולהקל על התובע. קיצור התהליך והסחבת הם פועל יוצא של מאות שעות ניסיון מקצועי, הבנת התחום ועבודה צמודה של היועצים עם אנשי הביטוח הלאומי.

 

 

ייעוץ לפני הגשת תביעה מול הביטוח הלאומי, מגדילה את הבנת המערכת והמושגים מהתחום המשפטי והרפואי במקרה הנדון, מאפשרת להעריך את הסיכויים להצלחת התביעה, ומבחינת התובע – הופכת את הציפיות מהתהליך ותוצאותיו לריאליות.

 

מי זכאי להגיש תביעה ובאילו תנאים?

 • קצבת נכות כללית מהמוסד לביטוח לאומי זכאי לקבל אזרח/תושב קבע שחי בארץ ואיבד את כושר עבודתו באופן מלא או חלקי עקב מחלה או פציעה (למשל, נפילה בבית).
 • קצבת נכות מעבודה מהמוסד לביטוח לאומי זכאי לקבל כל אדם אשר נפגע בעבודה, בין מהפציעה ובין מהמחלה. תושב זר זכאי אף הוא לקצבת נכות מעבודה ובתנאי שנפגע בעבודה כאשר שהה בישראל כדין.
 • פציעה עקב תאונה (לרבות תאונות דרכים) בדרך לעבודה וממנה נחשבת תאונות עבודה לכל דבר ועניין.
 • ערערים: ניתן לערער על כל החלטה של הוועדה הרפואית, וכן החלטת פקיד התביעות של ביטוח לאומי בפני וועדה לעררים, ואם יש צורך גם בבהמ”ש

הצלחות, תקדימים וסיפורי מקרה

 • בית הדין לעבודה ביטל את החלטת הוועדה הרפואית לעררים
 • הישגים נוספים של המשרד

מדוע לא לוותר על ייעוץ, ליווי וייצוג מקצועי של עו”ד?

קיבלתם הזדמנות להציג את המקרה שלכם בוועדה? האירוע הזה יכול לשנות את חייכם.

 • על פי החוק רק עורך דין מוסמך רשאי לייצג אתכם בוועדות ובבתי המשפט
 • ייצוג מקצועי מקצר את התהליך ואת הסחבת
 • הגעה לוועדה ללא הכנה מוקדמת, וללא הטפסים הנכונים והמאושרים עלולה למנוע מכם את האפשרות לממש את מלוא זכויותיכם הרפואיות והכספיות.

רק עורך דין מומחה ובעל ניסיון בתביעות מול ביטוח לאומי ייטיב לייצג את האינטרסים שלכם בפני פקידי התביעות של המוסד לביטוח לאומי, וועדות לעררים, ובמידת הצורך גם בבית המשפט.

 

תביעות ביטוח לאומי – שאלות נפוצות

מתי יש להגיש תביעת פיצויים מביטוח לאומי?
יש להגיש את התביעה לא יאוחר משנה אחת מיום התאונה. תביעה שהוגשה באיחור עלולה להידחות או לפגוע באופן משמעותי בגובה הפיצויים.
האם עורך הדין שלי יכול לייצג אותי בוועדה הרפואית של ביטוח לאומי?
כמובן ואפילו רצוי.
באילו מקרים משולמת קצבת נכות כללית מלאה או חלקית?
הקצבה משולמת במקרה של נכות שגרמה לאובדן כושר עבודה העולה על 3 חודשים.
באילו תנאים מאושרת נכות כללית על פי חוק ביטוח לאומי?
על פי החוק צריכים להתקיים 2 תנאים מצטברים:

 • ראשון – נכות רפואית בשיעור של 60% לפחות; או בשיעור של 40% לפחות, אם לאחד הליקויים נקבעה נכות רפואית בשיעור של 25% לפחות
 • שני – דרגת אי-כושר בגובה של 60% לפחות.
כיצד יחליטו אם לזמן אותי לוועדה רפואית לקביעת אחוזי נכות? מי קובע את דרגת אי הכושר?
התובע מקבל זימון לוועדה רפואית אשר קובעת את אחוזי הנכות הרפואית ואת דרגת אי הכושר ע”ס המסמכים הרלוונטיים, התלונות של התובע, המבחנים הרפואיים שבתקנות הביטוח הלאומי והסקת מסקנות. אם הוועדה תחליט על קביעת אחוזי נכות, התיק יעבור לפקיד תביעות של המוסד לביטוח לאומי לקביעת דרגת אי-כושר על סמך חוות הדעת של הוועדה הרפואית, ולעתים גם על סמך הדו”ח הסוציאלי.
האם קצבת הנכות תישלל ממני במקרה של הכנסה מעבודה או ממקור אחר?
לפי החוק, גם אם קיימת הכנסה מהעבודה או ממקור אחר, קצבת נכות לא נשללת באופן אוטומטי, וזכאות וגובה הקצבה יהיו תלויים בגובה ההכנסות.

יש לכם שאלות נוספות? מתלבטים? זקוקים לליווי או ייעוץ? צרו עמנו קשר ישיר

יש לכם שאלות נוספות בנוגע לביטוח לאומי? מתלבטים? זקוקים לליווי או ייעוץ?

פנסיה ואובדן כושר עבודה
תאונות עבודה
תביעות ביטוח
ביטוח לאומי
רשלנות רפואית
תאונות דרכים
תאונות תלמידים
ליעוץ פרטני

צרו קשר עוד היום
לפגישת יעוץ